06:22 26 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 44

متخصصان سازمان بهداشت جهانی "شواهد مهمی" در مورد نقش بازار در ووهان در شیوع کووید 19 یافتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، گروهی از متخصصان بین المللی سازمان بهداشت جهانی "شواهد مهمی" در مورد نقش بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان چین در شیوع ویروس کرونا پیدا کرده اند.

در این گزارش امده است که محققان "سرنخ های مهمی" در مورد نقش بازار در شیوع کرونا پیدا کردند. رئیس این گروه تحقیقاتی گفت که یافته های کلیدی قبل از عزیمت وی به چین​​، در 10 فوریه منتشر خواهد شد.

این کارشناس گفت: "بازار هنوز کاملا دست نخورده است. مردم با عجله آنجا را ترک کردند، و تجهیزات، ظروف و اثبات آنچه اتفاق می افتاد را حذف نموده ند".

بازار هوانان ووهان که سبزیجات ، غذاهای دریایی و حتی گوشت می فروخت، در 1 ژانویه 2020 بسته شد، زیرا تحقیقات اپیدمیولوژیک در مورد شیوع یک بیماری ناشناخته منجر به آن شد. اولین افراد بیمار در این بازار کار می کردند. با این حال ، دانشمندان هنوز در مورد نقشی که بازار ووهان در شیوع ویروس ایفا کرده است به یک نتیجه صریح نرسیده اند.

پیش از این، یک متخصص روسیه، معاون کار علمی موسسه تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی سن پترزبورگ به نام پاستور ولادیمیر ددکوف گفت که همه شرایط برای شیوع ویروس کرونا با نام کووید 19 در بازار غذاهای دریایی در ووهان  چین وجود دارد، اما این بدان معنا نیست که ویروس از آنجا منشا گرفته است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

تردید کارشناس سازمان جهانی بهداشت در آغاز شیوع کرونا از بازار شهر ووهان چین
کارشناسان سازمان بهداشت جهانی از بازار ووهان بازدید کردند
نمایشگاه کووید 19 در ووهان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک