18:53 03 مارس 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 25

جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا اعلام کرد ارتش میانمار باید از قدرت کنار رفته و رهبران بازداشت شده این کشور را آزاد کند.

به گزارش اسپوتنیک، بایدن این مطلب را در سخنرانی برنامه ای خود در وزارت امور خارجه آمریکا درباره سیاست خارجی این کشور اظهار داشت.

رئیس جمهور آمریكا گفت: "ارتش میانمار باید از قدرت که آنرا غصب کرده، کنار رفته،  فعالان، وکلای مدافع و مقاماتی را که بازداشت کرده، آزاد نموده ،محدودیت های برای فعالیت رسانه ها را برداشته و از خشونت خودداری کند." همانطور که در اوایل این هفته گفتم، ما به همراه شرکای خود برای حمایت از دموکراسی و حاکمیت قانون و اتخاذ تدابیری علیه مخالفان (دموکراسی)  فعالیت خواهیم کرد."

بایدن افزود که طی چند روز گذشته او در مورد وضعیت میانمار با شرکا و متحدان ایالات متحده و همچنین با میچ مک کانل رهبر اقلیت جمهوری خواه سنای آمریکا گفتگو کرده است. طوری که رئیس جمهور آمریکا متذکر شد،  هم صحبتان وی اتفاق نظر داشتند که غصب قدرت و تلاش برای بازنگری در نتایج انتخابات که مطابق قانون انجام شده،غیرقابل قبول است.

ارتش میانمار یک دهه پس از موافقت با انتقال قدرت به دولت غیرنظامی در این کشور ، دوشنبه این هفته با تصاحب قدرت از طریق اجرای یک کودتا علیه دولت آنگ‌ سان سوچی، ضمن اعلام وضعیت فوق‌العاده برای مدت یک سال، خانم سوچی و سایر رهبران سیاسی را بازداشت کرد. 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک