22:59 27 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 164

وزارت امور خارجه روسیه اعلام داشت که تلاش سفارت آمریکا در مسکو برای تحریک عناصر رادیکال، پیامدهای منفی بر روابط دوجانبه خواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در خصوص مطالب منتشر شده توسط سفارت ایالات متحده در مسکو درباره تجمعات غیرقانونی در این کشور، اعلام داشت که تلاش برای تحریک عناصر رادیکال پیامدهای منفی بر روابط دوجانبه خواهد داشت.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین خاطر نشان شد که این نخستین بار نیست که سفارت ایالات متحده در مسکو به هنجارها و قوانین دیپلماتیک بی توجهی نشان می‌دهد و فعالانه پیام‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی در حمایت از تجمعات غیرقانونی در شهرهای روسیه منتشر می‌کند. در حقیقت صحبت در اینجا از تشویق به اقدامات خشونت آمیز است که مزورانه از آن به عنوان یک اعتراض مسالمت آمیز یاد می‌شود.

مقامات ایالات متحده بهتر است به مشکلات خود، از جمله غلبه بر اختلافات عمیق در جامعه آمریکا که ناشی از بی عدالتی اجتماعی، نابرابری و آزار و اذیت مخالفان است، بپردازند. در واقع تلاش دیپلماسی آمریکایی، نادیده گرفتن تمامی نجابت‌ها و در واقع تحریک عناصر رادیکال محکوم به شکست است که عواقب منفی برای روابط دوجانبه خواهد داشت.

پیش از این نیز وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان شده بود كه سفارت آمریكا در مسكو ۶ ژانویه در زمان وقوع تظاهرات در واشنگتن و حمله به ساختمان کاخ کنگره چیزی ننوشت و "شهروندان خود را به اعتراضات مسالمت آمیز" ترغیب نكرد، قتل‌های به قوع پیوسته در هنگام ناآرامی‌ها و بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر را محكوم نكرد. این وزارتخانه افزود که پس از این وقایع، جان سالیوان، سفیر ایالات متحده در فدراسیون روسیه، این حادثه را "حمله جنایتکارانه" خواند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک