21:31 03 مارس 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 1011

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا چین را به نسل کشی و جنایت علیه بشریت در منطقه خودمختار اویغور متهم می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده امریکا، در ارتباط با وضعیت در منطقه خودمختار اویغور گفت: "در این منطقع نسل کشی ادامه دارد، ما شاهد تلاش‌های سیستماتیک دولت چین برای نابودی اویغورها هستیم."

تعریف سختگیرانه ای که دولت ترامپ از اقدامات دولت چین ارائه داده است، ممکن است منجر به گسترش تحریم ها علیه پکن توسط کابینه بایدن شود.
ایالات متحده آمریکا چین را به تحریم تهدید می کند، جمهوری خلق چین را به آزار و اذیت اویغورها و دیگر گروه‌های مسلمان، نقض حقوق بشر، از جمله در تبت، متهم می کند. مقامات چینی همه اتهامات و انتقادات را رد کردند و خواستار عدم مداخله در امور داخلی این کشور شدند.
حدود ده میلیون مسلمان اویغور در چین زندگی می‌کنند که بخش عمده آنها در منطقه سین‌کیانگ هستند.  ایغور ها از لحاظ قومی با ترک‌ها خویشاوند هستند.

گفتنی است، راساس گزارش سازمان های مدافع حقوق بشر، دولت چین، حدود یک میلیون نفر از شهروندان مسلمان ایغور در استان سین کیانگ را به زور به اردوگاه هایی منتقل و آنها را تحت آزار و آموزش های تحمیلی حزب کمونیست ( حزب حاکم) قرار می دهند.

دولت چین با رد این اتهامات می گوید این افراد را برای دوری از افراط گرایی اسلامی به اردوگاه های بازپروری فرهنگی منتقل می کند

مرتبط:

مذاکره ایران با روسیه، چین و هند برای واکسن ضد کرونا
ارزیابی چین درباره خروج روسیه از پیمان آسمان‌های باز
استفاده از ربات نمونه‌گیر برای تست کرونا در چین +ویدئو، عکس
افتتاح بزرگترین شهر یخی در چین در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در جهان +عکس، ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک