22:36 07 مارس 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 382

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران: اگر تحریم های نفتی و بانکی ایران برداشته نشود، تمام دسترسی آژانس اتمی طبق پروتکل الحاقی قطع خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران درباره اجرای قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها گفت: این قانون اقدام راهبری در 9ماده برای رفع تحریم‌ها و تامین منافع ملی تصویب شده و تا سوم اسفند چنانچه اروپا به تعهدات خود عمل نکرده و تحریم‌های بانکی و نفتی را رفع نکند، تمام دسترسی آژانس اتمی طبق پروتکل الحاقی قطع خواهد شد و ارتباط ما با آژانس در حد NPT خواهد شد.

ذوالنوری افزود: دوربین‌های آنها جمع آوری خواهد شد، اما در قانون اخراج بازرسان آژانس پیش بینی نشده است؛ این قانون سوم اسفنداجرایی می‌شود و اگر کسی بخواهد امنتاع کند، در قانون برخورد جدی قضایی به عنوان ظمانت اجرایی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: روح قانون قطع کردن دسترسی بازرسان آژانس به مراکز هسته‌ای ایران است و در ماده 9 قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها جرم انگاری پیش بینی شده که به صورت جدی برخورد قضایی لازم صورت گیرد.

مرتبط:

آژانس بین المللی انرژی اتمی از ساخت و ساز در فردو آگاه است
تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی بر آغاز تولید اورانیوم تا غنای ۲۰ درصد در ایران
پاسخ سازمان انرژی اتمی ایران به بیانیه تروئیکای اروپایی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک