17:19 27 فوریه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 222

وزیر امور خارجه ایران به پرسش خبرنگاران در رابطه با تحرکات اخیر دولت ترامپ علیه ایران پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفت: موضع ایران مشخص است ما به دنبال جنگ و یا تنش نیستیم و اقدامات دولت در حال خروج  ترامپ که با وضعیت مفتضحی در داخل آمریکا نیز روبرو شده است اثری در اراده مردم ایران نمی گذارد.

وی ادامه داد: اگر کسی قصد تجاوز به ایران را داشته باشد باید سوابق تجاوز های قبلی را در نظر بگیرد و من فکر می‌کنم این یکی دو روز باقی مانده از دولت ترامپ نیز تمام می شود و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران به خوبی عمل می کند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین در ارتباط با موضوع اعزام رایزن بازرگانی به دیگر کشورها نیز گفت: ما همواره تحقق این موضوع را به خصوص برای کشورهای هدف پیگیری کرده‌ایم البته مسئول اعزام رایزن بازرگانی با وزارت صمت است و ما هرگونه همکاری لازم را با وزارت صمت در این زمینه انجام می‌دهیم.

ظریف با بیان اینکه در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارشی از عملکرد وزارت امور خارجه در ارتباط با پی گیری پرونده ترور سردار سلیمانی ارائه کرده است، گفت:  در این جلسه در مورد اقدامات وزارت خارجه در این ارتباط در سطح بین‌المللی، دوجانبه و پیگیری‌های حقوقی صورت گرفته در داخل ایران و عراق و همچنین کار با سازمان های بین المللی گزارشی ارائه کردیم.

مرتبط:

ظریف در تماس با همتای ارمنستانی خود بر تغییرناپذیری مرزها تاکید کرد
هشدار ظریف در مورد گشت‌زنی بمب‌افکن‌های آمریکا در منطقه
بازتاب پاسخ تند ظریف در باره اینستکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک