16:24 27 فوریه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
143

درباره ترامپ گفته می شود که نسبت به قوانین آمریکا درباره حفظ اسناد دولتی بسیار بی توجه بوده است. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده که بعید به نظر می رسد بدون غرض این کار را انجام داده باشد، عادت دارد اسناد را پاره کند و سپس آنها را فقط به سطل آشغال بیندازد. به همین دلیل، کارمندان کاخ سفید که با اسناد کار می کردند مجبور می شدند ساعتها آنها را بهم بچسبانند. اکنون این نگرانی فزاینده وجود دارد که حفظ ناقص مدارک و سوابق در کاخ سفید در تاریخ ریاست جمهوری دونالد ترامپ حفره ای بوجود خواهد آورد.

سلیمان لارتی، تحلیلگر سابق بایگانی کاخ سفید، استدلال می کند که بارها از ترامپ خواسته شد که از این طریق با اسناد مهم برخورد نکند، اما وی نمی خواست گوش دهد. علاوه بر این گفته می شود که ترامپ نوارهای مترجمی را که در جلسه سال 2017 وی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شرکت کرده بود را برداشته و ضبط کرده است.

شایان ذکر است که رفتار اینچنینی ترامپ نسبت به اسناد، او را پس از پایان ریاست جمهوری ایالات متحده تهدید نمی کند و این به رغم این واقعیت است که در قانون آمریکا آمده است که رئیس جمهور نمی تواند اسناد را بدون مشورت با بایگانی از بین ببرد و همچنین نمی تواند به کنگره اطلاع ندهند. اما همان قانون می گوید که رئیس ایالات متحده می تواند از توصیه های بایگانی ملی پیروی نکند.

مرتبط:

ترامپ صبح روز تحلیف بایدن، واشنگتن را ترک می کند
فیس بوک و اینستاگرام حساب های کاربری ترامپ را آزاد کردند
ترامپ خواهان اطلاعات جمهوری خواهانی شد که به استیضاح او رای مثبت دادند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک