18:23 03 مارس 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 7410

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از ارائه یک یادداشت رسمی هشدار آمیز از طریق سفارت سوئیس به آمریکا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از ارائه یک یادداشت رسمی هشدار آمیز از طریق سفارت سوئیس به آمریکا خبر داد.

خطیب زاده تصریح کرد: در این یادداشت به طرف آمریکایی هشدار داده شده است در صورتی که اقدامات غیرقانونی خود علیه دیپلمات‌های ایرانی در سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل، بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول که مقر آنها در خاک آمریکا است را متوقف نکند آن کشور را به دیوان بین‌المللی دادگستری خواهد کشاند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بیان داشت: دولت آمریکا مدت مدیدی است که برخلاف حقوق بین‌الملل تضییقات زیادی برای دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌های آنان نزد سازمان‌های بین‌المللی در آمریکا ایجاد کرده است و این اقدامات باعث ایجاد اختلال و ممانعت از کارکرد دیپلمات‌های ایرانی و چند کشور دیگر شده است. 

وی در پایان اظهار داشت: دولت آمریکا علیرغم تعهدات خود بعنوان میزبان چندین سازمان بین‌المللی، هیچ گاه میزبان شایسته‌ای نبوده و در طول تاریخ سازمان ملل متحد سعی در آزار و اذیت دیپلمات‌ها و خانواده‌ها و فرزندان دیپلمات‌های کشورهایی داشته که از نظر دوجانبه با آنها دارای اختلاف است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک