17:59 03 مارس 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 2266

ایالات متحده 15 نوع فلز را شناسایی کرده که انتقال آنها به ایران مورد تحریم قرار خواهد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک،  این مطلب در بیانیه مایکل پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا  که روز جمعه منتشر شد، اعلام شده است.

در این بیانیه آمده است "برنامه های هسته ای، موشکی بالستیک و نظامی ایران همچنان تهدیدی برای امنیت جهانی است. من برای مقابله با این تهدیدها دامنه تحریم های وزارت امور خارجه در مورد فلزات و ایرانرا گسترش می دهم. - امروز، وزارت امور خارجه آمریکا  15 ماده خاص را که در برنامه های هسته ای ، موشکی و نظامی ایران استفاده می شوند، شناسایی کرده است.. کسانی که آگاهانه چنین موادی را به ایران منتقل می کنند اکنون تحت تحریم قرار می گیرند. "

پیشتر وزارت خارجه آمریکا از اعمال تحریم علیه سازمان صنایع دریایی، سازمان صنایع هوا و فضا و سازمان صنایع هوایی ایران خبر داد.

این تحریم‌ها به دلیل فعالیت‌هایی که کمک مادی به تأمین، فروش و انتقال سلاح به ایران و از ایران را تسهیل می‌کند، اعمال می‌شود.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: که اشاعه تسلیحات متعارف ایران تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی بوده و بر اساس شواهد، ایران همچنان به حمایت نظامی و انتقال تسلیحات به سوریه، لبنان، عراق، یمن و دیگر مناطق ادامه می‌دهد.

علاوه بر این، تحریم‌هایی نیز علیه شرکت "Jiangyin Mascot Special Steel Co" چین و "Accenture Building Materials" امارات اعمال شده است. واشنگتن مشکوک است که این شرکت‌ها در تأمین فولاد ایران دخالت دارند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک