01:14 24 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 6410

تنگسیری در سالروز دستگیری ملوانان آمریکایی در خلیج فارس گفت که حرکت نیرو‌های ما سریع بود و آمریکایی‌ها بدون مقاومت تسلیم شدند، آنها در لحظه ورود دستگیر شدند تا بفهمند ما بیدار و هوشیار هستیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دفاع‌پرس، سردار علیرضا تنگسیری، فرمانده ندسا، گفت: ساعت 16 و 30 دقیقه سال 1394 دو فروند شناور آمریکایی از کویت به سمت بحرین در حال حرکت بودند که در این مسیر وارد آب‌های ما شدند. نیروی دریایی سپاه بعد از رصد اطلاعاتی، این شناور‌ها را توقیف کرد؛ مجموعاً 10 ملوان در شناور آمریکایی حاضر بودند که یک زن و 9 مرد را در 9 مایلی جنوب غرب جزیره فارسی دستگیر کردیم. کاری شجاعانه‌ای بود که با وجود هفت فروند شناور آمریکایی و دو ناو هواپیمابر متعلق به آمریکا و فرانسه تنها چهار فروند شناور ایرانی به‌عنوان نماینده یک ملت شجاع این کار را انجام دادند؛ اقدامی به موقع انجام شد.

فرمانده ندسا ادامه داد: نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس حاضر هستند؛ این حضور در آب‌های جنوبی تا اقیانوس هند ادامه دارد و نشان می‌دهد که نیروی دریایی سپاه و ارتش در برابر متجاوزان آمادگی کامل دارند؛ در 22 دی‌ماه سال 1394 آمریکایی‌ها از نیروی دریایی سپاه ضربه خوردند. هفت فروند شناور نظامی با تمام توان وارد خلیج فارس شدند و اقدام شجاعانه سردار فدوی، فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه قابل تقدیر بود؛ 24 ساعت از سوی هفت شناور موجود در خلیج فارس تحت فشار بودیم؛ لذا اخطار دادیم که اگر دست از پا خطا کنید، سامانه‌های موشکی ما، شما را مورد اصابت قرار می‌دهند؛ زیرا فاصله منطقه فارسی تا ساحل بوشهر 61 مایل دریایی است به همین جهت دشمن در نهایت تسلیم شد و بعد با اجازه ستاد کل نیرو‌های مسلح ملوان‌های آمریکا را آزاد کردیم.

وی افزود: با توجه به حضور رزمندگان نیرو‌های مسلح ما در امنیت کامل به سر می‌بریم. در خلیج فارس و دریای عمان نیرو‌های ما در هوشیاری کامل هستند و بر این اساس، تجاوز به حریم خاکی، آبی و هوایی ما با واکنش سریع مواجه خواهد شد؛ همچنین تمامی حرکات در خلیج فارس توسط نیرو‌های ما رصد می‌شود.

مرتبط:

فرمانده سپاه قدس: سیلی بعدی ایران‌ به آمریکا ‌کوچ از منطقه است‌
سپاه پاسداران سقوط هواپیمای اوکراینی را در رابطه با ماجراجویی های آمریکا دانست
رونمایی از پایگاه موشکی سپاه در سواحل خلیج فارس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک