06:47 22 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 512

دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا قول داد که ۲۰ ژانویه تحویل دولت به رئیس جمهور منتخب جو بایدن علی رغم عدم رضایتش از نتایج انتخابات به طور مناسب انجام شود.

به گزارش اسپوتنیک، کنگره در زمینه بی نظمی های پیش آمده شب گذشته و اعلام حکومت نظامی در واشنگتن روز پنج شنبه انتخاب بایدن را به عنوان رئیس جمهور آمریکا تایید کرد.

ترامپ در توئیتر دستیار خود نوشت: « علی رغم اینکه من کاملا با نتایج انتخابات مخالفم و حقایق به نفع من است، در هر حال ۲۰ ژانویه تحویل منظم ومناسب دولت انجام می شود.»

ترامپ افزود که اگر چه این به معنای پایان دور اول قدرتمندی در تاریخ ریاست جمهوری است و این فقط آغاز مبارزه ما برای آن است که دوباره آمریکا را بزرگ کنیم.

دیشب همزمان با برگزاری جلسه بررسی نتایج انتخابات آمریکا جهت معرفی بایدن به عنوان رییس جمهور منتخب این کشور دونالد ترامپ که هنوز نتایج انتخابات را نپذیرفته است با برگزاری تجمعی بزرگ با حضور طرفدارانش زمینه آشوب در اطراف کنگره آمریکا را فراهم کرد. طرفداران ترامپ پس از تجمع اعتراضی در اطراف کنگره با ایجاد درگیری با تیم حفاظتی این نهاد وارد ساختمان اصلی کنگره شدند. در این رابطه مجلس سنا و مجلس نمایندگان جلسه ای را که برای تصویب نتایج آخرین انتخابات برنامه ریزی شده بود که  طبق آن جو بایدن ، نامزد دموکراتها  در انتخابات ریاست جمهوری برنده شده  ، قطع کردند. خود ترامپ از هواداران خود خواسته است که به طور مسالمت آمیز رفتار کرده و از پلیس حمایت کنند. بعداً ساختمان كاپیتول در واشنگتن از وجود معترضین پاک شد. باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا ترامپ را به تحریک خشونت متهم کرده و دموکرات های مجلس نمایندگان از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواستند تا از متمم بیست و پنجم قانون اساسی برای برکناری ترامپ از قدرت استفاده کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک