03:20 19 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 02

سودان و آمریکا "توافق ابراهیمی" را امضا کردند.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان از امضای "توافق ابراهیم" در راستای روند عادی سازی روابط با اسرائیل خبر داد.


عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان در حساب توئیتر خود نوشت:" آمریکا و سودان "توافق ابراهیمی" را امضا کردند. ناصر الدین عبدالباری وزیر دادگستری سودان و ستیو منوچین وزیر دارایی آمریکا نمایندگان دو طرف در این امر بودند

استیون منوچین رئیس خزانه داری آمریکا ، اوایل روز چهارشنبه برای اولین بار به سودان وارد شد. در این سفر از منوچین بخاطر حذف سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم تشکر شد و آنها همچنین در مورد روابط دو جانبه بین ایالات متحده و سودان در زمینه های مالی و سرمایه گذاری گفتگو کردند.

در اواخر ماه اکتبر دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد سودان و اسرائیل برای عادی سازی روابط توافق کرده اند. در اواخر ماه نوامبر، یک هیئت اسرائیلی از سودان بازدید کرد و در مورد مسائل امنیتی و ضد تروریسم گفتگو کرد.

سودان پس از امارات، بحرین و مراکش به چهارمین کشور پیوستن به روند عادی سازی با اسرائیل که توسط دولت ایالات متحده آغاز شد، پیوست. مجموعه اسناد توافقنامه امضا شده میان اعراب و اسرائیل "توافقنامه صلح ابراهیمی" نامگذاری شد.

 

مرتبط:

پیام وزیر دفاع ایران درباره نقش اسرائیل در ترور دانشمند هسته ای
واکنش اسرائیل به خبر غنی سازی 20 درصدی اورانیوم ایران
منبع آگاه امنیتی در ایران: اسرائیل در انتظار عواقب شرارت ‌هایش باشد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک