01:20 17 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 50

عضو هیت مجلس ایران اعلام نمود که ساختار بودجه را تغییر می‌دهیم و مانع ‌افزایش قیمت کالاهای اساسی می‌شویم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عضو هیئت‌رئیسه مجلس با تبیین ۶ خط قرمز مجلس برای لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: در مرحله نخست ساختار بودجه را تغییر می‌دهیم و مانع ‌افزایش قیمت کالاهای اساسی می‌شویم.


احمد امیرآبادی فراهانی در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت بودجه اظهار داشت: با توجه به وضعیت بودجه کشور باید به دنبال راهکاری باشیم که در اقتصاد مؤثر است و می‌تواند به زندگی مردم کمک کند، هرچند متأسفانه در بودجه کمتر به این مسئله پرداخته‌شده و عمده تمرکز بر روی پرداخت حقوق کارکنان است.

امیرآبادی فراهانی افزود: در بخش درآمدی نیز عدم تحقق را پیش‌بینی می‌کنیم، به‌خصوص موضوع دو میلیون و 300 هزار بشکه نفت که پیش‌بینی‌شده کاملاً منتفی است و احتمال ضعیفی دارد که بتوانیم این نفت را به فروش برسانیم. از طرفی فروش نفت اگر اتفاق بیفتد بازهم خرج نگهداری کشور می‌شود و این ضایعه مهمی است که با پول نفت، هزینه‌های جاری دولت را بپردازیم درحالی‌که هیچ‌گونه رشد اقتصادی نداریم و اشتغال نیز ایجاد نمی‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس بیان کرد: به همین جهت در کمیسیون تلفیق نگاه ما این است که ساختار بودجه را تغییر دهیم و شاکله را به هم بریزیم و درآمدهای مطمئنی ایجاد و مصارف را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به 25 درصد افزایش حقوق کارکنان دولت، با 63 درصد افزایش هزینه‌ها مواجه‌ایم و باید ببینیم این 40 درصد در کجاست که فهم این مسئله نیاز به بررسی و پاسخ گوئی دولت دارد.

وی عنوان کرد: در تلاش هستیم شاکله بودجه کشور را به هم بریزیم و با عنایت به نامه اصلاح بودجه رئیس‌جمهور به مجلس به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور با مجلس همراهی و مجلس در راستای اصلاح ساختار اقدام می‌کند.

مرتبط:

شکست داخلی ترامپ: مجلس سنا وتوی ترامپ علیه بودجه دفاعی امریکا را رد کرد
شکایت نمایندگان مجلس از رئیس کل بانک مرکزی ایران
پیشنهاد نماینده مجلس ایران درباره تهیه واکسن کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک