سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 1147

یک سال پیش سردار قاسم سلیمانی، فرمانده وقت واحد قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک عملیات ویژه آمریکا در حوالی فرودگاه بین المللی بغداد ترور شد.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری سابلین، معاون اول رئیس سازمان پیشکسوتان روسی "برادران رزمی"، گفت که ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی که سال گذشته به این خاطر توسط آمریکایی ها ترور شد چون مایل به پذیرش نظم جدید جهانی تحمیل شده توسط واشنگتن نبود.

وی افزود: "این تخریب شخصیت بود، نابودی فردی که شبیه نبود، آماده تسلیم نبود و از آن متنفر بود. ژنرال سلیمانی یک جنگجوی واقعی بود، مردی که می دانست چگونه به قول خود عمل کند، یک استراتژیست برجسته، سازمان دهنده عملیات ویژه، که تنها هدفش خدمت به کشورش بود."

سابلین ادامه داد: من پاسخ های محترمانه ای را از فرماندهان گروه ما در سوریه درباره او شنیدم.

سابلین گفت: "نظم جهانی، که آنها سعی می کنند بر ما تحمیل کنند، به افراد و شخصیت ها نیاز ندارد." سال با ترور ژنرال سلیمانی آغاز شد و با تخریب بناهای یادبود ژنرال لی و دیگر بزرگان آمریکایی ادامه یافت.

وی اشاره کرد که آنها به همین دلیل از روسیه نفرت دارند چون مثل آنها نیست و می خواهد ارزشهای خود را حفظ کند، خودش بماند و به دیگران کمک می کند تا این کار را انجام دهند.

این سیاستمدار روسی با یادآوری ترور سردار سلیمانی تاکید کرد که در آن زمان بسیاری گفتند که ترور سردار سلیمانی یکی دیگر از موارد نقض قوانین بین المللی است، کمک مستقیم به گروه های تروریستی در سوریه و عراق، که ژنرال ایرانی یک مبارز تسلیم ناپذیر در برابر این گروههای تروریستی بود.

مرتبط:

کارشناس ایرانی: اقدام آمریکا در ترور شهید سلیمانی به نوعی اعلان جنگ بود
آمریکا: ایران در سالگرد شهادت سلیمانی آمادگی رزمی خود را افزایش داده است
در عراق به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی راهپیمایی برگزار شد+ ویدیو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک