04:07 26 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 6210

سازمان اطلاعات آمریکا معتقد است که تهران ممکن است قصد داشته باشد به نیروهای آمریکایی در خاور میانه حمله کند.

به گزارش اسپوتنیک،  شبکه فاکس نیوز روز چهارشنبه اطلاع داد که سازمان اطلاعات آمریکا حمله احتمالی ایران به نیروهای آمریکایی را به این خاطر پیش بینی  می کند که تقریبا یک سال پیش فرمانده نیروهای ویژه سپاه القدس سردار سلیمانی در حمله پهپاد آمریکایی کشته شد.

به گفته ی این منبع پنتاگون اطلاعاتی دارد مبنی بر اینکه ایران می خواهد به خاطر این قتل انتقام بگیرد. این کارمند نیروی نظامی آمریکا خاطر نشان کرد که شواهدی وجود دارد از جمله آماده سازی حمله در عراق که برای اجرای آن به کمک ایران نیازمند است. این منبع تاکید کرد که فعلا اطلاعات روشن و واضحی در این مورد وجود ندارد اینکه «برنامه ریزی در شرایط وضعیت پیش بینی نشده و اضطراری است» یا «آمادگی بدون واسطه برای حمله».

در این گزارش آمده است که سازمان اطلاعات آمریکا امکان حمله ایران به نیروهای آمریکایی یا متحدین واشنگتن در کشورهای دیگر را هم بعید نمی داند. این منبع تاکید کرد که عراق نگرانی بیشتری را بر می انگیزد.

به گزارش شبکه فاکس نیوز به خاطر همین نگرانی طرف آمریکایی بمب افکن های بی ۵۲ استراتژیکی را به خاور میانه ارسال کرده است که در این خصوص روز چهارشنبه اطلاع داده شد. منطقه عملیاتی آنها بیش از همه خاور میانه و آسیای مرکزی خواهد بود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک