13:30 20 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 653

کارشناس اسرائیلی، درباره مصاحبه اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب ‌الله لبنان اظهار کرد: حزب الله اکنون یک انبار موشک‌ های سنگین و دوربرد نقطه‌ زن دارد که در صورت شلیک به جنوب اسرائیل می‌ رسند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از المیادین، رسانه‌ های اسرائیلی به نقل از یک کارشناس این کشور نسبت به موشک‌ های نقطه ‌زن حزب ‌الله لبنان اخطار دادند و این موشک ‌ها را بزرگ ‌ترین تهدید برای اسرائیل تلقی کردند.

ایلی بار اون کارشناس و متخصص اسرائیلی در تجزیه و تحلیل سیستم ‌ها و تحقیقات عملیاتی در سخنانی درباره مصاحبه اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب ‌الله لبنان اظهار کرد: مصاحبه نصرالله دارای دو پیام اصلی بود، پیام اول این است که علی رغم کرونا، موشک ‌های نقطه‌ زن دو برابر شده ‌اند و دوم اینکه حتی در جنوب اراضی اشغالی هیچ هدفی وجود ندارد که نتوان به آن دست یافت و آن را هدف قرار داد.

وی تصریح داشت: با وجود بحران کرونا، حزب‌ الله تمامی تلاش خود را به کار گرفته است تا ذخیره موشک‌ های نقطه ‌زن خود را افزایش دهد و باید اظهارات سید حسن نصرالله درباره موشک‌ هایی که در اختیار دارد را باور کرد، چراکه وی وجهه و شهرت خوبی دارد.

بار اون گفت: به نظر می ‌رسد تعداد موشک‌ های سنگین دارای کلاهک نیم تنی و آنچه در اختیار حزب الله بوده افزایش یافته است و همچنان ادامه دارد.

 طبق گفته این کارشناس اسرائیلی، همچنین به نظر می ‌رسد که حزب الله اکنون یک انبار موشک‌ های سنگین و دوربرد نقطه‌ زن دارد که در صورت شلیک به جنوب اسرائیل می‌ رسند.

وی در ادامه بر لزوم تلاش امنیتی و سیاستی مقامات اسرائیل برای جلوگیری از رشد حزب ‌الله تأکید کرد.

در همین حال، روعی کایس کارشناس مسائل عربی شبکه کان اسرائیل نیز در واکنش به مصاحبه دبیرکل حزب ‌الله لبنان گفت: همانطور که نصرالله گفت؛ آنها قادر به هدف قرار دادن دقیق هر نقطه از اسرائیل هستند و اگر ما تأسیساتی را در منطقه البقاع لبنان هدف قرار دهیم، آنها پاسخ مناسبی خواهند داد.

کایس خاطر نشان کرد: کشته شدن یکی از نیروهای حزب ‌الله در سوریه پاسخ داده خواهد شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک