07:56 14 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
130

به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا در انگلستان برخی کشورهای اروپایی پرواز خود را به انگلیس متوقف کردند.

به گزارش اسپوتنیک، ینس اسپان وزیر بهداشت جمهوری فدرال آلمان تأیید کرد که آلمان پروازهای خود را با انگلیس از نیمه شب به حالت تعلیق درآورده و محدودیت ها برای پرواز به آفریقای جنوبی از روز دوشنبه اعمال نموده است.

به گفته وی جهش جدید ویروس کرونا، شناسایی شده در انگلیس و آفریقای جنوبی، یک اتفاق پیش بینی شده برای همه گیری است، اما "گسترش سریع (این ویروس) ، که مشکوک به این جهش است بسیار خطرناک است.

اسپان در تلویزیون ARD گفت: "بنابراین قطع ارتباطات (انگلیس) با آلمان ، بلکه همچنین با قاره اروپا مهم است."

وی توضیح داد که تاکنون اطلاعات کمی وجود دارد و مقامات باید با دقت عمل کنند. اسپان گفت: "بنابراین، در نتیجه همکاری با وزارت حمل و نقل آلمان، همه هواپیماها از انگلیس از نیمه شب لغو می شوند. فردا ما یک فرمان دولت فدرال را منتشر خواهیم کرد که ورود از انگلیس و آفریقای جنوبی را محدود می کند، جایی که جهش مشابه ویروس کرونا وجود دارد."

پیش از این در خبرها آمده بود که پس از کشف جهش ویروس کرونا در بریتانیا، چندین کشور اروپایی تصمیم گرفته اند که ارتباط حمل و نقلی با انگلیس را متوقف کنند. مقامات هلندی پذیرش پروازهای خود از انگلستان را تا اول ژانویه متوقف می کنند. این ممنوعیت از امروز صبح اجرایی شد. دولت هلند این تدبیر را اقدام موقتی تا زمان بررسی نوع جدیدی از ویروس نامید. روز قبل، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از معرفی سطح چهارم محدودیت ها در لندن و جنوب شرقی انگلیس خبر داد، که باید از شیوع نوع جدید ویروس کرونا جلوگیری کند. اسکاتلند و ولز نیز اقدامات سختگیرانه تری را گزارش کردند. به گفته وزارت بهداشت بریتانیا گونه جدید ویروس ممکن است ۷۰ درصد بیشتر از حد طبیعی عفونی باشد و بسیار سریعتر در حال گسترش است.

مرتبط:

کشف علامت خطرناک جدید در بیماران مبتلا به ویروس کرونا
رکورد زنی انگلیس در تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا
پیدایش نوع جدیدی از ویروس کرونا در سه کشور
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک