21:47 16 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 2416

چند مقام ارشد آمریکایی اذعان داشتند که از اینکه ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات به سوء استفاده از قدرتش روی بیاورد، نگران بوده و می ترسند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری «آکسیوس»، مسئولان ارشد دولت آمریکا بسیار نگران هستند که مبادا دونالد ترامپ رئیس‌جمهور حال حاضر کشور از قدرت دولتی سوءاستفاده کند تا نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری را تغییر دهد.

این پایگاه خبری به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: «ترامپ زمان بسیار زیادی را با کسانی می‌گذارند که به نظریه‌پرداز توطئه و شکاک بودن مشهور هستند و به سوءاستفاده آشکار از قدرت، تشویق می‌کنند».

نگرانی مسئولان کاخ سفید این است که ترامپ به اتخاذ ایده «مایکل فلین» مشاور پیشین امنیت ملی خود برای اعمال حکومت نظامی، استقرار ارتش و تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، تمایل دارد.

یک مقام ارشد آمریکایی خاطر نشان می کند: «زمانی که ترامپ به بازنشر توئیت‌های محتوی تهدیدها برای زندانی کردن سیاسیون و صحبت کردن با افراد دارای توهم توطئه می‌پردازد، غیرممکن است که درباره پایان این ماجرا نگران نشد».

آکسیوس همچنین در ادامه به نقل از مقام دیگری نوشت که در جلسه روز جمعه ترامپ با مشاوران و دستیاران خود، از یک مقام وزارت امنیت داخلی درباره احتمال توقیف دستگاه‌های شمارش آراء سوال کرده و او نیز پاسخ داده که این وزارتخانه صلاحیت لازم برای این اقدام را ندارد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک