13:41 02 اوت 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 23

دادگاهی در آمریکا یک شهروند ۴۵ ساله انگلیسی را به اتهام نقض تحریم‌ها علیه ایران به تحمل ۳۰ ماه حبس محکوم کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، طبق اسناد دادگاه مربوطه این فرد به نام «کولین فیشر» با ۴۵ سال سن به اتهام  تلاش برای صادرات تجهیزات مولد برق که نقض قانون «اختیارات اضطراری اقتصادی» به شمار می‌رود به تحمل ۲ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده است.

«لاورنس کیفی»، دادستان دادگاه منطقه شمالی فلوریدا در بیانیه‌ای مدعی شده تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران در این قانون به امنیت ملی ایالات متحده مربوط است. او گفت: «فیشر و همدستانش با تلاش برای دور زدن این ممنوعیت‌ها کشورمان را در معرض خطر قرار دادند.»

این دادستان اضافه کرد: «فکر کردن به اینکه فردی سود اقتصادی را بر ایمنی این کشور ترجیح دهد هراس‌آور است اما این پرونده نشان می‌دهد ما کسانی را که به دنبال این باشند تحت تعقیب قرار داده و مجازات خواهیم کرد.»

دادستان‌های آمریکایی مدعی شده‌اند فیشر ماه آگوست سال جاری میلادی هنگام ورود از امارات متحده عربی به شهر «پنساکولا» در ایالت فلوریدا دستگیر شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته مقام‌های مجری قانون توانسته‌اند تجهیزاتی را که فیشر قصد ارسال آن به یک شرکت فعال در زمینه انرژی در ایران داشته را توقیف کنند.

گفته می شود تجهیزات مذکور مذکور ۵۰۰ هزار دلار قیمت داشته و ایران می‌توانسته از آن برای تولید انرژی برای میادین نفتی خود استفاده کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک