00:02 17 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 32

ترامپ حتی پس از تصویب اعضای کالج انتخاباتی در روز دوشنبه رأی گیری در این کشور، قصد ندارد علنا شکست را اعتراف کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی ایالات متحده آمریکا، به طور علنی نتایج انتخابات گذشته را که مطابق آن جو بایدن دموکرات پیروز شد، به رسمیت نمی شناسد.


به گفته یک منبع نزدیک به کاخ سفید، ترامپ حتی پس از تصویب اعضای کالج انتخاباتی در روز دوشنبه رأی گیری در این کشور، قصد ندارد علنا ​​شکست را اعتراف کند. در عین حال در گفتگوی شخصی با دستیارانش ترامپ می گوید که با وجود تلاش برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات، برای دوره دوم در این مقام باقی نمی ماند.
پیش از این ، کیلی مک انانی ، سخنگوی ترامپ از پاسخ دادن به این سوال که آیا رئیس دولت فعلی نتایج رای گیری کالج انتخاباتی را به رسمیت می شناسد، اجتناب کرد.
پیش از این در خبرها امده بود که دادگاه عالی آمریکا درخواست تجدید نظر در آرا را رد کرده بود. کن پاکتون دادستان کل تگزاس پیش از این با طرح شکایت در دادگاه عالی خواستار بطلان انتخابات ریاست جمهوری در چهار ایالت آمریکا شده بود که جو بایدن در آنها ترامپ را با اختلاف اندکی شکست داده بود . در دادخواست او ، که توسط 17 ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان و بیش از 100 جمهوریخواه در کنگره حمایت می شد، گفته می شود پنسیلوانیا، جورجیا ، ویسکانسین و میشیگان قانون اساسی را نقض کردند زیرا مقامات آنها قوانین انتخاباتی را با دستاویز مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا تغییر دادند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از دادخواست تگزاس حمایت کرده بود.

مرتبط:

فلین: ترامپ بی شک رئیس جمهور بعدی آمریکا است
پیام تبریک ترامپ برای اولین تزریق واکسن در آمریکا
ایوانکا ترامپ پس از خروج از کاخ سفید چکار خواهد کرد؟
ترامپ از ولیعهد عربستان درخواست پول کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک