17:57 11 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 423

بورل: برخی دولت‌های اروپایی تصمیم گرفتند تا در همایش اقتصادی اروپا و ایران شرکت نکنند.

به گزارش اسپوتنیک، جوسپ بورل در نشست خبری مشترک با هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در برلین عنوان کرد که برخی دولت‌های اروپایی تصمیم گرفتند تا در همایش اقتصادی اروپا و ایران شرکت نکنند و به همین دلیل اجلاس به تعویق افتاد.

وی در ادامه افزود:« اما گمان نمی‌کنم که باید برنامه زمانی نشست کمیسیون مشترک برجام و تلاش‌هایمان را برای زنده نگه داشتن آن تغییر دهیم. در این رابطه به تلاش‌ها ادامه خواهیم داد.

این اجلاس قرار بود از روز 14 دسامبر به مدت سه روز با حضور وزیر امور خارجه ایران، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، سفرا و دیپلمات‌های ارشد کشورهای غربی، سازمان‌ها، نهادهای تجاری، فعالان اقتصادی، اندیشمندان و اصحاب رسانه بصورت برخط (آنلاین) برگزار شود.

اجلاس سه روزه تجاری اروپا و ایران در پی واکنش مداخله جویانه سفرای کشورهای غربی به اعدام «روح‌الله زم» مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز، به تعویق افتاد.

بر اساس گزارشی، نشست کمیسیون مشترک برجام، چهارشنبه در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت خارجه‌های ایران و گروه ۱+۴ به صورت برخط برگزار خواهد شد. رایزنی درباره اقدامات جاری برای حفظ برجام و نحوه تضمین اجرای کامل و موثر این توافق توسط همه طرف‌ها از جمله محورهای این نشست عنوان شده است.

همزمان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز قصد دارد تا نشستی را بین وزرای امور خارجه کشورهای عضو برجام برگزار کند. تاریخ این نشست اعلام نشده اما بورل در تلاش است که این جلسه را پیش از پایان سال میلادی برگزار کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک