08:27 26 ژوئیه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 1068

ژنرال کنت مک کنزی رئیس فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده روز پنجشنبه ابراز اطمینان کرد که ایران در حال حاضر می فهمد که انجام هر گونه حمله علیه منافع ایالات متحده در خاورمیانه از جمله از طریق نیروهای نیابتی به نفع این کشور نیست.

به گزارش اسپوتنیک، ژنرال کنت مک کنزی در سخنرانی خود در  کنفرانس اینترنتی نشریه Defense One گفت: "من دائماً در حال بحث شدید با رئیس ستاد [نیروهای مسلح ] و وزیر دفاع درمورد این موضوع هستم که  چه نیروهایی را باید برای بازداشتن ایران در اختیار داشته باشیم . چون قصد ما این است که آنها [ایرانیان] را متقاعد کنیم که حمله مستقیم یا غیرمستقیم از طریق نیروهای ثالث به نفع آنها نیست. مکان احتمالی ، همانطور که می دانید ، عراق است".

زنرال مکنزی تأکید کرد: "من معتقدم که در حال حاضر ما [در روابط با ایران] به سطح معینی از من آنرا بازدارندگی می نامم، رسیده ایم ، که مورد اختلاف است. ممکن است این بازدارندگی کامل نباشد. با این وجود ، من فکر می کنم آنها [ایرانی ها] می بینند که انجام این کار (یعنی انجام جملاتی علیه آمریکا). به نفع آنها نیست. این یک عنصر نظامی است. همچنین بسیاری از عناصر سیاسی و دیپلماتیک وجود دارد ، اما نگرانی من عمدتا مربوط به امنیت و عنصر نظامی است."

بنابراین ، او ، در واقع ، اطلاعاتی را که قبلا روزنامه پولیتیکو منتشر کرده بود مبنی بر اینکه نیروهای آمریکایی در خاورمیانه در حال آماده سازی خود برای مقابله حمله احتمالی از ایران هستند ، تأیید نکرد. حوزه مسئولیت عملیاتی ژنرال مکنزی در درجه اول شامل خاورمیانه ، آسیای جنوبی و مرکزی است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک