14:26 20 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 1917

در کنگره آمریکا فقط 25 از 249 عضو حزب جمهوریخواهان مجلس سنا آمریکا، پیروزی بایدن را برسمیت شناختند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «واشنگتن پست»، در کنگره  آمریکا فقط 25 از 249 عضو حزب جمهوریخواهان مجلس سنا آمریکا، پیروزی بایدن را برسمیت شناختند.

دو نفر از اعضای حزب، پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را اعلام کردند و تقریبا 90 درصد تمام جمهوریخواهان -222 عضو مجلس نمایندگان و سنا از حزب جمهوریخواهان  پاسخ این سوال را ندادند که بالاخره چه کسی در انتخابات پیروز شده است.

9 نفز از اعضای حزب مخالفت خود با استراتژی ترامپ در خصوص شکایت از نتایج انتخابات را اعلام کردند و 8 نفر  از این اقدام حمایت کردند و 232  پاسخ دقیقی نداده و یا سکوت اختیار کردند.

فقط 25 نفر از جمهوریخواهان بطور مشخص پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برسمیت شناختند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار شد. برآوردهای رسانه‌های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد.

تیم دونالد ترامپ به رهبری رودی جولیانی، وکیل او ادعاهایی را درباره وقوع تخلفات گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح کرده و شکایت‌هایی را در ایالت‌های مختلف تنظیم کرده است. این شکایت‌ها در ایالت‌های مختلف رد شده‌اند.

کمپین ترامپ چندی پیش  شکایت جدیدی در ایالت جورجیا به جریان انداخته و در نظر دارد تا نتایج انتخابات این ایالت را بی‌اعتبار کند چرا که می‌گوید ده‌ها هزار رای غیرقانونی در میان آرای ریاست جمهوری جورجیا وارد شده است. تیم ترامپ با این شکایت خواستار ابطال نتایج انتخاباتی این ایالت است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک