08:56 25 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 310

وزارت دفاع آمریكا در بیانیه ای اعلام کرد ایالات متحده چهار شرکت چینی از جمله غول نفتی CNOOC را به "لیست سیاه" خود اضافه كرده است.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت China Construction Technology Co. Ltd.  (CCTC) ، China International Engineering Consulting Corp. (CIECC) ، شرکت China National Offshore Oil Corp.  (CNOOC) و Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC) به عنوان "شرکتهای کمونیست نظامی چین" که با مجتمع صنایع نظامی چین همکاری می کنند، در این لیست گنجانده شده اند.

"لیست سیاه" به رئیس جمهور ایالات متحده اجازه می دهد تا هرگونه فعالیت تجاری شرکت های مربوطه در آمریکا را مورد تحریم قرار دهد.

پیشتر مجلس نمایندگان كنگره آمریكا به اتفاق آرا لایحه ای را تصویب كرد كه می تواند شركت های چینی را امکان عرضه سهام خود در بورس های آمریكا محروم کند.

در سند مصوبه خاطرنشان می شود این طرح قانونی باید یک مشکل طولانی مدت را حل کند که اختلافات تجاری بین ایالات متحده و چین به آن شدت بخشیده است. به عقیده نویسندگان این لایحه ، چین از واگذاری امکان دسترسی تنظیم کننده های آمریکایی به گزارش های حسابرسی خود امتناع می ورزد. قانون جدید شرکت های چینی فعال در ایالات متحده را موظف می کند همچون  شرکت های آمریکایی از  نشریفات کنترل گزارش های حسابرسی خود عبور کنند.

همچنین ، شرکت های خارجی فعال در بورس های ایالات متحده باید ثابت کنند که متعلق به یک دولت خارجی نبوده  و تحت کنترل مقامات حکومتی قرار ندارند.

پیش از این جو بایدن پیروز احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده گفته بود که قصد ندارد فوراً جنگ تجاری با چین را خاتمه دهد و حقوق گمرکی وضع شده توسط رئیس دولت فعلی ، دونالد ترامپ را لغو کند.

 

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک