07:15 14 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 92

دانشمندان معتقدند که زندگی در مریخ فقط در زیر سطح این سیاره می تواند وجود داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان دانشگاه راتگرز در تحقیقات خود اظهار داشته اند که اگر در مریخ امکان زندگی وجود داشته باشد، این امکان با توجه به منابع گرم در عمق این سیاره امکان پذیر است.

با نزدیک شدن مأموریت ارسال ناسا به مریخ، دانشمندان نظریه های بیشتری درباره زندگی در این کره خاکی دارند. دانشمندان در طول کار خود برای محاسبه احتمال امکان زندگی در سیاره سرخ و محل شکل گیری اولین سیاره خود به شبیه سازی کامپیوتر شروع کردند. نویسندگان این تحقیق معتقدند حتی اگر جو اولیه مریخ با دی اکسیدکاربن و بخار آب پمپ شود، سطح این سیاره همچنان برای زندگی سرد است.

با این همه، دانشمندان اشاره کردند که چهار میلیارد سال پیش، سیاره سرخ گرم بوده است که باعث ذوب شدن یخ ها شده و ممکن است باعث شکوفایی زندگی در زیر سطح سیاره شده باشد.

گفتنی است، آفتاب چهار میلیارد سال پیش 25 درصد کمتر نور نسبت به امروز داشت، این بدان معنی است که آب و هوای مریخ اولیه در آن زمان باید سردتر نسبت به امروز باشد. قرار است ناسا خاص فضائی را در سال 2021 به مریخ بفرستد که دارای ابزارهای برای جمع آوری نمونه های خاک مریخ در عمق حداکثر 10 متر است.

از سوی دیگر، ایلان ماسک رئیس کمپانی های تسلا و اسپیس ایکس، اظهار داشت، که قصد ارسال سفینه فضایی بدون سرنشین در طی دو سال به مریخ را دارد.

مرتبط:

ایلان ماسک: اولین انسان ۶ سال دیگر بر روی مریخ پا می گذارد
تی-۱۴ آرماتا، تانکی که در "مریخ" هم روشن می‌شود
مریخ، کهکشان، نهر زندگی و اعجازهای زمینی
اعلام استقلال اسپیس ایکس در مریخ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک