09:07 06 اوت 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 51

رئیس مجلس ایران گفت که ترور محسن فخری زاده فیزیکدان هسته ای ایران خدشه ای به توسعه صنعت دفاعی کشور وارد نمی کند.

به گزارش اسپوتنیک، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران گفت: طی این اقدام، دل مردم ایران به درد آمد و غمی سنگین بر قلب همه دغدغه مندان پیشرفت و عزت کشور گذاشته شد. دشمنان مردم ایران باز هم با استفاده از شیوه هایی مثل ترور به عنوان یکی از غیر انسانی ترین ابزارها نشان دادند که از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده و حذف دانشمندان ما را برای مقابله با ملت برگزیدند.

وی افزود: بیش از چهار دهه است که مردم ایران با چنین اتفاق هایی مواجه بوده و تجربه ثابت کرده که توانستند راه شهدای خود را قوی تر از گذشته ادامه دهند و این بار نیز به دشمنان ثابت می کنند که شهادت دکتر فخری زاده پنجره ای جدید بر روی پیشرفت کشور باز خواهد کرد.

رئیس مجلس ایران در پیامی خطاب به دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش گفت که فخری زاده گروهی از دانشمندان را که در تولید واکسن کرونا و آزمایش های تشخیص ویروس کرونا فعالیت می کنند را هدایت می کرد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پیش از این با اشاره به شواهد دخالت اسرائیل در ترور این دانشمند، از جامعه جهانی خواست که به سیاست دوگانه خاتمه دهند و عمل "تروریسم دولتی" را محکوم کند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز گفت که ترور فیزیکدان هسته ای بی پاسخ نخواهد ماند.

مرتبط:

ایران: ممکن است سرویس‌های جاسوسی چند کشور در ترور فخری ‌زاده دخیل باشند
شورای شهر تهران با تغییر نام خیابان صنایع به نام فخری‌زاده موافقت کرد
مراسم تشییع پیکر محسن فخری زاده در تهران + ویدئو + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک