03:08 30 نوامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 232

وزیر امور خارجه امریکا در سفر خود به جولان درباره اوضاع امنیتی در منطقه مرزی با سوریه و لبنان و همچنین "نفوذ مضر" ایران صحبت نمود.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه آمریکا مایکل پمپئو، روز پنجشنبه در بازدید از بلندی های جولان در مورد اوضاع امنیتی در منطقه مرزی با سوریه و لبنان و همچنین "نفوذ مضر" ایران سخنرانی نمود و نگرانی خود را از حضور ایران در این منطقه ابراز داشت.  

وزیر امور خارجه اسرائیل ، در صفحه توئیتر خود نوشت: "به همراه وزیر امور خارجه ایالات متحده پمپئو، من از بلندی های جولان بازدید کردم. در این سفر ، وزیر امور خارجه در مورد مشکلات امنیتی در منطقه مرزهای شمالی ما (اسرائیل) با سوریه و لبنان و همچنین در مورد نفوذ مضر ایران بر متحدان سوری و غیره مطلع شد.

به گفته وی ، حملات انجام شده توسط ارتش اسرائیل "نشانه واضحی برای سوریه است" که اسرائیل "رژیم سوریه را مسئول هر آنچه در خاک آن و تحت حمایت آن اتفاق می افتد" می داند.

گفتنی است، سفر پمپئو به سرزمین های یهودی نشین بلندی های جولان به عنوان نخستین سفر مقام وزارت امور خارجه امریکا به این منطقه است که با مخالفت برخی کشورهای منطقه همراه شده است.

مرتبط:

ترکیه سفر پمپئو به شهرکهای یهودی نشین در بلندی های جولان را محکوم کرد
پمپئو به عنوان اولین وزیر خارجه آمریکا از جولان بازدید کرد
پمپئو: گفت‌وگوی رهبران جهان با بایدن اگر در حد سلام باشد، ایرادی ندارد
پمپئو خطاب به رهبران خارجی: هنوز همه آرا شمرده نشده اند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک