12:34 25 نوامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 145

وزارت امور خارجه ترکیه سفر پمپئو وزیر امور خارجه امریکا را به شهرک های یهودیان در کرانه باختری اردن را محکوم نمود.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ترکیه روز پنجشنبه سفر مایکل پمپئو وزیر امور خارجه امریکا را به شهرک شهرک Psagot در کرانه باختری رود اردن را محکوم نمود.

در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده  است: هدف از این سفر پمپئو تلاش برای مشروعیت بخشیدن به حضور غیرقانونی اسرائیل در سرزمین های اشغالی فلسطین است. چنین اقدامات یک جانبه ای نمی تواند به معیارهای بین المللی درگیری اسرائیل و فلسطین، تصمیم سازمان ملل، حقوق و آزادی های مردم فلسطین آسیب برساند. ما از حقوق قانونی برادران فلسطینی ادامه حمایت می کنیم".

پمپئو به عنوان اولین وزیر امور خارجه ایالات متحده است که از یک شهرک یهودی در کرانه باختری بازدید نمود.

وی اوایل روز پنجشنبه، وزیر خارجه امریکا در طی یک سخنرانی مشترک با بنیامین نتانیاهو در اورشلیم گفت که قصد دارد در 19 نوامبر از بلندی های جولان بازدید کند.  در نهایت وی بعد از ظهر پنجشنبه بدون همراهی روزنامه نگاران به اطراف اسرائیل سفر می کند.

پیش از دونالد ترامپ، رهبران امریکایی کرانه باختری و جولان را به عنوان سرزمین اشغال شده توسط اسرائیل به رسمیت شناختند. از فعالیت اسکان اسرائیل در کرانه باختری خواستار توقف قطعنامه 2334 شورای امنیت سازمان ملل شد.  و برخی کشورهای عربی نیز اقدام به عادی سازی روابط خود با اسرائیل نمودند.

مرتبط:

ارزیابی پمپئو از اقدامات ترکیه در دریای مدیترانه: تنها به نفع دشمن است
در کنگره آمریکا پیشنهاد شد تا ترکیه را از ناتو اخراج کنند
امیدواری ترکیه به رویکردهای جدید دولت جدید آمریکا
آمریکا مدعی انتقال داده‌های ناتو به روسیه از طریق سامانه اس-۴۰۰ ترکیه شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک