سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 310

چین آماده است با روسیه متحد شود تا علیه سلطه جویی و سیاست های یک جانبه برخی از کشورها مبارزه کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت وزارت امور خارجه چین ، این مطلب را وانگ یی ، وزیر امورخارجه چین در یک گفتگوی تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اعلام کرده است.

وانگ یی گفت ، "چین آماده است ، دوش به دوش روسیه ، به طور مشترک با سیاست های یک جانبه ، حمایت گرایی و سلطه جویی برخی از کشورها که به روابط بین الملل و نظم بین المللی ضربه می زند ، مقابله کند." و افزود پکن قصد دارد به روابط خود با روسیه در بالاترین سطح ادامه دهد".

یادآور می شود جوزف بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریكا كه از سال 2021 زمام امور را در این کشور به دست خواهد گرفت ، روسیه را تهدید اصلی برای امنیت واشنگتن و متحدان ایالات متحده نامیده است. این سیاستمدار چین را رقیب اصلی آمریکا دانسته است.

انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده در تاریخ 3 نوامبر برگزار شد. طبق اطلاعات اولیه ، بایدن پیروز شده و بزرگترین رسانه های آمریکایی این خبر را اعلام کردند  اما  با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی  ادعا می کند که انتخابات هنوز به پایان نرسیده است. تعدادی از رهبران کشورهای گوناگون جهان پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا را تبریک گفته اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک