18:53 30 ژوئیه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
درگیری در قره باغ (254)
0 61

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه معتقد است در صورت تصویب پیشنهادات حل و فصل اوضاع در سال 2013 ، مجنگ در قره باغ رخ نمی داد.

به گزارش اسپوتنیک، پوتین در مصاحبه با تلوزیون روسیه گفت: "در سال 2013 ، در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، روسیه شرایطی را تنظیم کرد که به نظر ما و همه اعضای گروه مینسک از جمله روسای مشترک روسیه ، فرانسه و ایالات متحده توافق و از ان حمایت کردند".

رئیس جمهور روسیه این پیشنهادات را در ان تاریخ شامل بازگشت پنج منطقه تحت کنترل ارمنستان و سپس دو منطقه دیگر، ایجاد یک راهرو برای اتصال قره باغ و ارمنستان، به رسمیت شناختن وضعیت موجود قره باغ ، بازگشت پناهندگان به کشورشان را اعلام نمود.

به نظر من، این امر می تواند یک راه حل برای موضوع فوق باشد. متأسفانه، ما چندین بار به تصمیم نهایی رسیده ایم ... اگر موفق می شدیم، می توانستیم به توافق برسیم و جنگی نیز اتفاق نمی افتاد.

پوتین در ادامه  گفت: "در 19-20 اکتبر، من یک سری مکالمه تلفنی با رئیس جمهور علی اف و نخست وزیر پاشینیان داشتم ... به طور کلی، من موفق شدم رئیس جمهور علی اف را متقاعد کنم که توقف درگیری ها امکان پذیر است، اما با یک پیش نیاز لازم از طرف او، بازگشت پناهندگان از جمله به شهر شوشا بود."

موضوع:
درگیری در قره باغ (254)

مرتبط:

پوتین گفت چرا نتوانست در ماه اکتبر جنگ در قره باغ را متوقف کند
علی ‌اف: ارمنستان مسئول تخریب زیر ساخت‌های قره‌ باغ است
پای هیچ کنشگر مخربی خارج از منطقه نمی تواند توسط کشور ها به قره باغ گشوده شود
وضعیت فعلی قره باغ از زبان فرمانده نیروهای حافظ صلح روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک