سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 3610

اتحادیه جوانان ترکیه اعتراضات خود را علیه سفر وزیر خارجه ایالات متحده به ترکیه نشان دادند.

به گزارش اسپوتنیک، در جریان این اعتراض، ده ها نفر در ورودی پریتاریس با پلاکاردهایی با شعار "ایالات متحده قاتل میلیون ها مسلمان"، "ایالات متحده، خفه کردن جورج فلوید!"، "امپریالیسم شکست خواهد خورد" تجمع کردند.

به ویژه در بیانیه ای که رئیس اتحادیه قرائت کرد، گفته شد: پمپئو به عنوان بخشی از تور خود به 7 کشور سفر می کند، اما فقط در ترکیه نه با مقامات دولتی بلکه با یک شخصیت مذهبی ملاقات می کند. ایالات متحده آشکارا در تلاش است که کلیسای ارتدکس در فنر و پدرسالار را با واتیکان و پاپ برابر کند. آنها با این اقدامات به حاکمیت ترکیه دست اندازی می کنند، مفاد پیمان لوزان و قانون اساسی را نقض می کنند، سردرگمی ایجاد می کنند و تشکیل ائتلاف مسیحی علیه ترکیه و جهان اسلام را تحریک می کنند. ما به پمپئو می گوییم: این بیزانس نیست، این جمهوری ترکیه است. اینجا قسطنطنیه نیست، اینجا استانبول است. در اینجا قوانین استعماری شما و همچنین مفاهیم ابداع شده شما از "مرد سالاری جهانی" کارایی ندارند.

در این بیانیه همچنین آمده است كه ایالات متحده آخرین كشوری است كه می تواند درس های آزادی و دموكراسی را به كشورهای دیگر بیاموزد: آمریكا آزادی دین را به معنای آزادی در پرتاب بمب بر روی مساجد، كشتن میلیونها مسلمان از جمله افراد مسن، كودكان و كشتار آفریقایی تبارها در كشورشان تفسیر می كند.

هواپیمای حامل مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده عصر روز گذشته در فرودگاه استانبول بر زمین نشست و تحت تدابیر فشرده امنیتی و با همراهی یک کاروان از فرودگاه خارج شد.

مرتبط:

جریمه شدن گوگل در ترکیه
پسکوف: طرح ترکیه در اعزام نیرو به آذربایجان برای نظارت مشترک است
ترکیه خروج قریب الوقوع از ناتو "در حال فروپاشی" را اعلام کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک