سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 644

وزیر امور خارجه ایالات متحده در بیانیه‌ای از تشدید تحریم‌ها علیه ایران در هفته آینده خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده در بیانیه کتبی که روز یکشنبه توسط وزارت امور خارجه این کشور منتشر شد، اعلام کرد که ایالات متحده قصد دارد هفته آینده در رابطه با سرکوب‌های منتسب به تهران، بار دیگر رژیم تحریمی علیه ایران را تشدید کند.

به گفته وی، یک سال پیش، پس از تظاهرات در شهرهای ایران، تهران "سعی کرد شواهد سرکوب وحشیانه خود را از طریق سانسور، ارعاب" و قطع کردن اینترنت، پنهان کند. به گفته رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا، مقامات ایرانی" همچنان از انجام تحقیقات مستقل در مورد قتل‌هایی که در آن هفته سرنوشت ساز انجام داده‌اند، خودداری می‌کنند."

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: "اما ما هرگز قربانیان رژیم را فراموش نخواهیم کرد. ایالات متحده به مشارکت برای محاکمه مسئولین ادامه خواهد داد و هفته آینده اقدامات بیشتری را در مورد افراد درگیر در سرکوب به منظور تحقق عدالت در مورد مردم ایران، که طولانی ترین سرکوب جمهوری اسلامی ایران را متحمل شده‌اند، اعلام خواهد کرد".

پمپئو افزود: "ما امیدواریم که همه کشورها به فراخوان ما برای آزادی بلافاصله همه زندانیان سیاسی و عقیدتی توسط رژیم ایران بپیوندند."

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک