12:37 25 نوامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 110

نماینده ائتلاف: تعداد نیروهای آمریکایی باقیمانده در عراق حدود 3 هزار نفر است.

به گزارش اسپوتنیک، وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری عراق گفت: تعداد نیروهای آمریکایی در عراق به عنوان بخشی از ائتلاف بین المللی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش(گروه ممنوعه در روسیه) تقریبا 3000 نفر است.

سخنگوی ائتلاف افزود: "دلیل خروج نیروهای ائتلاف بین المللی، انتقال برخی از پایگاه ها به طرف عراقی به دلیل موفقیت های حاصل شده توسط نیروهای امنیتی عراق در همکاری با نیروهای ائتلاف است."

ماروتو تأکید کرد که وظیفه ائتلاف بین المللی حمایت از نیروهای عراقی در "تعقیب بازماندگان داعش*" است.

در 5 ژانویه، پارلمان عراق با اکثریت آرا به خروج نیروهای خارجی از این کشور رأی داد و همچنین در مورد بازنگری در قالب همکاری با ائتلاف ضد تروریستی بین المللی به رهبری آمریکا صحبت کرد. این اقدامات در پاسخ به عملیات آمریکا به منطقه فرودگاه بین المللی بغداد بود که در نتیجه آن در شب 3 ژانویه، ژنرال ایرانی، قاسم سلیمانی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندیس معاون رئیس شبه نظامیان شیعه عراق کشته شدند. واشنگتن معتقد است که آنها در سازماندهی حمله به سفارت ایالات متحده در بغداد در 31 دسامبر 2019 نقش داشتند. ایران با حمله به پایگاه های آمریکا در عراق، از جمله عین الاسد، پاسخ داد.

* داعش گروه تروریستی ممنوعه در فدراسیون روسیه و چندین کشور دیگر جهان

مرتبط:

تلاش آمریکا برای صدامیزه کردن منطقه
روسیه از آمریكا خواست تا تمامیت توافق هسته ای با ایران را حفظ كند
حتی اگر ترامپ برود 72 میلیون رای وی چالش های سیاسی آمریکا را ادامه می دهد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک