02:20 03 اوت 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 456

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود نوشته است که ذخایر اورانیوم غنی شده ایران ۱۲ برابر محدودیت های وضع شده در برجام است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش روز چهارشنبه اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران ۱۲ برابر محدودیت اعلام‌شده در توافق هسته‌ای برجام است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش این فصل خود که برای اعضای شورای حکام ارسال کرده، نوشته است که میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران به ۲۴۴۳ کیلوگرم افزایش یافته است.

در گزارش فصلی پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  ذخائر اورانیوم‌ غنی‌شده ایران در ماه آگوست، ۲۱۰۵.۴ کیلوگرم اطلاع داده شد.

خبرگزاری رویترز با استناد به نسخه‌ای از این گزارش جدید آژانس اتمی ادعا می کند که ایران اقدام به نصب نخستین آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته در تأسیسات هسته‌ای نظنز کرده است.

بر اساس این گزارش ، ایران اقدام به نصب و متصل کردن آبشار سانتریفیوژهای IR-2m کرده اما هنوز به این آبشار گاز هگزافلوراید اورانیوم تزریق نکرده است.

ضمنا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع می دهد که ایران کماکان به غنی‌سازی ایران در سطح ۴.۵ درصد ادامه می‌دهد که از سقف ۳.۶۷% تعیین‌شده در توافق هسته‌ای برجام بالاتر است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک