سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 326

حسین شریعتمداری، نماینده رهبر جمهوری اسلامی ایران در روزنامه کیهان برای مذاکره تهران با جو بایدن، نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چند شرط از جمله شرط جنجالی و غیر قایب اجرای قصاص دونالد ترامپ، ارباب فعلی کاخ سفید را مطرح کرد.

به گزارش اسپوتنیک، حسین شریعتمداری در بخشی از سرمقاله کیهان نوشت:جماعتی که این روزها از آمدن بایدن ابراز خوشحالی می‌کنند باید به این سؤال بسیار ساده و همه فهم پاسخ بدهند که او با ترامپ چه تفاوتی دارد؟ تنها تفاوتی که برخی از ذوق‌زدگان به آن اشاره می‌کنند این است که ترامپ قاتل شهدای بزرگوارمان سردار سلیمانی و ابومهدی است که به یقین می‌دانند جو بایدن بعد شهادت آن عزیزان ضمن حمایت از جنایت ترامپ، تاکید کرد که هیچ آمریکایی از کشته شدن آنها متاسف نیست! و باید کشته می‌شدند! "

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در روزنامه کیهان در مقاله خود تاکید می کند:"  مذاکره با آمریکا به هیچ‌وجه اتفاق نخواهد افتاد و بازگشت آمریکا به برجام که بعضاً به آن دل‌بسته‌اند تنها با سه شرط امکان‌پذیر خواهد بود؛ اول آنکه تمامی تحریم‌ها لغو شود و ثانیاً دارایی‌های بلوکه ایران بازگردانده شود و ثالثاً خسارت‌های وارده جبران شود، یعنی آنچه از برجام انتظار می‌رفت و بدون آن اساساً برجامی وجود ندارد و مانند امروز فقط یک جسد متعفن است. و صد البته مجازات قصاص برای ترامپ و سایر عوامل شهادت شهید سلیمانی و شهید ابومهدی که جای خود دارد و هرگز صرفنظر کردنی نیست".

حسین شریعتمداری، روزنامه‌نگار ایرانی اصولگرا و مدیر مسئول روزنامه کیهان و نماینده ولی فقیه در مؤسسه کیهان از ۱ دی ۱۳۷۲ از سوی آیت الله علی خامنه ای،  رهبر جمهوری اسلامی ایران است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک