سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 47

رسانه‌های آمریکایی پیروزی جو بایدن بر رقیبش دونالد ترامپ را اعلام کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، رسانه‌های آمریکایی شب گذشته جو بایدن، نماینده حزب دموکرات در پنجاه‌و‌نهمین انتخابات ریاست جهوری آمریکا، را رسماً به عنوان 46 مین رئیس جمهور این کشور اعلام کردند. پیروزی وی واکنش مقامات ایران را در پی داشت.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در این باره و بدون اشاره به فرد پیروز این دور از انتخابات آمریکا می‌گوید: تجربه سه‌ساله درسی باشد تا دولت آینده آمریکا در برابر قانون و مقررات تسلیم باشد و به همه تعهدات خود برگردد و مردم ما پاداش صبر و ایستادگی خود را لمس کنند و ببینند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که اظهارات وی بازتاب زیادی در رسانه‌های خارجی داشته در این باره گفته بود:‌ معلوم است که تفاوتی میان این دو مورد وجود دارد، خصوصا در دوران دولت ترامپ که حتی اختلافاتی میان خود جمهوری‌خواهان نیز وجود داشت و دیپلماسی‌ای که دولت ترامپ در پیش گرفت، اگرچه دیپلماسی زیادی هم از آن ندیدیم، بر اساس تهدیدهای شخص او و وزیر امور خارجه‌اش بود. بنابراین تفاوت‌هایی وجود خواهد داشت.

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران نیز بدون نام بردن از بایدن و استفاه از عبارت "ساکن ژانویه کاخ سفید" می‌گوید: ساکن ژانویه کاخ سفید، می‌تواند با تغییر سیاست، اقدام به ساختارشکنی علیه آن بافت و ساختی کند که ترامپ همزمان با جنگ با برجام، جنگ با معیشت و رفاه ایرانیان را هم به‌وجود آورد. امروز اما فشار حداکثری به پایان راه خود رسیده، برخلاف تصور ترامپ، ایران نه‌تنها فرو نپاشید

مرتبط:

واکنش تند ترامپ به پیشتازی بایدن در ایالت پنسیلوانیا
ترامپ: بایدن حق ندارد ادعای پیروزی در انتخابات را مطرح کند
ترامپ: بایدن دارد عجله می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک