سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 360

رئیس جمهور آمریکا در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ در تازه ترین اظهارات خود مدعی شد، که بسیاری از کشورها مایلند از "شر" او خلاص شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت آلمانی اشپیگل آنلاین، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، در کارزار انتخاباتی خود در ایالت پنسیلوانیا، خطاب به هواداران خود گفت: عملکرد و اقدامات من طوری بوده که بسیاری از کشورها علیه من خصومت دارند.

ترامپ افزود، که بسیاری از کشورها مایلند که او در انتخابات روز سه‌ شنبه شکست بخورد. او در سخنرانی روز ۳۱ اکتبر خود گفت: چین می ‌خواهد از شر من خلاص شود. ایران می ‌خواهد از شر من خلاص شود. آلمان می‌ خواهد از شر من خلاص شود.

اشپیگل آنلاین با انتشار گزارشی در این رابطه، سیاست خارجی آمریکا را عامل اصلی دور شدن این کشور از متحدان سنتی خود در اروپا ارزیابی کرده است.

از جمله عواملی که عملا منجر به تیره شدن مناسبات آمریکا با آلمان و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی شده، سیاست "نخست آمریکا" است. از دیگر عوامل موثر در افزایش تنش در مناسبات آمریکا با آلمان و متحدانش در پیمان ناتو، اصرار دونالد ترامپ بر افزایش بودجه نظامی و دفاعی کشورهای عضو این پیمان بوده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک