15:33 17 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 42

کره شمالی دلیل رخ دادن حادثه قتل یک مقام کره جنوبی در آبهای سرزمینی خود را کنترل ناکافی سئول بر شهروندان خود می داند.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرد : "به بیان صریح ، حادثه شرم آور اخیر در دریای زرد نتیجه کنترل ضعیف شهروندان این کشور توسط کره جنوبی در یک منطقه حساس و مشکل ساز بوده است ... بنابراین ، مقصر اصلی این حادثه طرف کره جنوبی است. این موضع غیر قابل تغییر ما است."

در مطلب منتشره از سوی خبرگزاری دولتی کره شمالی همچنین آمده است که پیونگ یانگ خواهان تکرار این رویدادهای  ناخوشایند نیست که طی آنها حوادث تصادفی منجر به وقع فاجعه در روابط شمال و جنوب شده است.

جسد سوخته دبیر 47 ساله سرویس کنترل ماهیگیری کره جنوبی  که نام وی اعلام نشد روز 24 سپتامبر امسال در نزدیکی آبهای سرزمینی کره شمالی پیدا شد. بر اساس گزارش های سرویس اطلاعاتی ارتش کره جنوبی ، این مرد مورد اصابت گلوله قرار گرفت و سپس جسدش آتش زده شد. دیرتر طرف کره شمالی مقصر این حادثه اعلام گردید.

کره شمالی نیز  تحقیقات خود را درباره این حادثه انجام داده  و به این نتیجه رسیده که نیروهای مستقر در مرز دریایی غربی با کره جنوبی واقعاً یک شهروند کره جنوبی را هدف گلوله قرار دادند. دبرتر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به دلیل مرگ این  مقام کره جنوبی به تقصیر پیونگ یانگ عذرخواهی کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک