21:20 17 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
درگیری در قره باغ (252)
0 199

رئیس جمهور ارمنستان از ناتو خواست تا علت استفاده از سلاح های ناتو در مناقشه قره باغ را توضیح بدهد.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور ارمنستان روز یکشنبه گفت ارمنستان در سطح وزارت دفاع و وزارت امور خارجه از ناتو می خواهد تا توضیح دهد که آیا سران ناتو رضایت خود را برای استفاده از سلاح های خود در قره باغ داده اند یا خیر.

وی گفت: "ما باید توضیحی در مورد اینکه آیا سران ناتو به ترکیه چراغ سبز نشان داده اند. این موضوع تنها شامل جنگنده F-16 نیست (ایروان ادعا می کند که تجهیزات ناتو یک جنگنده Su-25 ارمنی را سرنگون کرده است). سرکیسیان گفت: هواپیمای بدون سرنشین - "بایراکتار" علیه غیرنظامیان نیز استفاده می شود. این هواپیما اختصاص به ناتو دارد.

سرکیسیان همچنین اظهار داشت که ایروان با حضور ترکیه به عنوان واسطه برای مذاکره  حل و فصل قره باغ مخاف است.

وی تأکید کرد که "ترکیه نمی تواند واسطه باشد".

سرکیسیان گفت: "ترکیه آشکارا از آذربایجان حمایت می کند، این کار را بسیار گستاخانه انجام می دهد و اصولاً طرف درگیری است. ما باید به عنوان یک طرف درگیری با ترکیه مذاکره کنیم ، نه یک واسطه."

پیش از این ایروان و باکو تصمیم داشتند از ساعت 00:00 هجدهم اکتبر (23:30 به وقت ایران، 17 اکتبر) آتش بس اعلام کنند. با این وجود، شنبه شب، طرفین یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند و صبح روز یکشنبه، شوشان استپانیان، سخنگوی بخش مطبوعاتی وزارت دفاع ارمنستان گزارش داد که طرف آذربایجانی حمله‌ای را در جهت جنوبی خط تماس در قره باغ و در مرز با ایران، آغاز کرده است.

 

موضوع:
درگیری در قره باغ (252)

مرتبط:

انهدام دو هواپیمای بدون سرنشین آذربایجان در قره باغ
هشدار ارمنستان درخصوص خطر شیوع طاعون در منطقه درگیری قره باغ
مصاحبه اختصاصی اسپوتنیک با رئیس جمهور آذربایجان درمورد قره‌ باغ
مصاحبه اختصاصی اسپوتنیک با نخست وزیر ارمنستان درباره قره باغ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک