14:39 13 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 411

امیر حاتمی وزیر دفاع ایران با توجه به عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اعلام نمود که قطعاً فروش تسلیحات مان بیشتر از خریدهایمان خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امیر حاتمی درباره پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران به بررسی ابعاد پایان این تحریم ها صحبت می کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران گفت:  ما در این سال ها به توانمندی هایی رسیده ایم که ظرفیت عظیمی برای ما ایجاد کرده که قابل عرضه به دنیاست و خیلی از کشورهایی که مورد دشمنی آمریکا هستند اما حق دفاع مشروع از خود را دارند نیازمند هستند و حتماً آن چرا که به دست آورده ایم با اصولی که در جمهوری اسلامی ایران به آن معتقدیم عرضه می کنیم.
امیر حاتمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با وجود حفظ همه محرمانگی ها اما آیا برنامه ای برای خرید و فروش سلاح داریم؟ گفت: همه زمینه ها فراهم است و ما هم برنامه داریم.
وی افزود: از حدود یکسال قبل که آمریکایی ها تلاش کردند و به نتیجه نرسیدند فرصت هایی داشتیم و بسیاری از کشورها به ما مراجعه کردند و ما هم با برخی از آنها مذاکره داشتیم و زمینه برای تبادلات هم برای فروش و هم خرید تسلیحات فراهم است اما فروش، گسترده تر خواهد بود.
امیر حاتمی افزود: البته این تحریم ها درباره هفت قلم عمده تسلیحات نظامی بود و ما در بقیه موارد آزاد بودیم و در این سال ها هم خرید و هم فروش داشتیم. وی در ادامه افزود که قطعاً فروش تسلیحات مان بیشتر از خریدهایمان خواهد بود.
وی گفت: سلسله شکست های آمریکا با این اتفاقی که در شورای امنیت واقع شد در حال کامل شدن است.

لازم به ذکر است که نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد بامداد امروز یکشنبه رسما از لغو محدودیت تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ خبر داد و گفت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو مسئول جامعه بین‌المللی با دیگر کشورها تجارت مشروع از جمله در حوزه تجارت اسلحه انجام می‌دهد.

 

مرتبط:

وزیر دفاع اسرائیل از کشورهای جهان خواست تا با گسترش ایران مقابله کنند
وزیر دفاع ایران: تحریم دشمن برای این است که ما نتوانیم صادرات کنیم
وزیر دفاع ایران: امنیت شهروندان و مرزنشینان خاک جمهوری اسلامی موضوعی مهم است
سفر وزیر دفاع ایران به مسکو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک