10:42 25 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 29

کشورهای عضو اتحادیه اروپا سرانجام بر سر بسته اقدامات تحریمی علیه روسیه به توافق رسیدند.

به گزارش اسپوتنیک، اتحادیه اروپا در روز چهارشنبه ۱۴ اکتبر اعمال تحریم ‌هایی علیه روسیه را اعلام کرد. به موجب این تصمیم شش نفر از مقام ‌های ارشد دستگاه امنیتی روسیه حق ورود به اتحادیه اروپا را ندارند و حساب‌ های بانکی آنها مسدود می ‌شود.

براساس اطلاعات رسانه‌ها، در این فهرست آندری یارین رئیس اداره سیاست داخلی رئیس جمهور روسیه، سرگئی کرینکو معاون نخست اداره امور رئيس جمهور روسیه و الکساندر بورتنیکوف مدیر سرویس امنیت فدرال روسیه، ذکر شده اند.

دیتمر کوستر سخنگوی فراکسیون سوسیال ‌دموکرات در کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا، کاربرد ماده سمی علیه ناوالنی را نقض حقوق بین ‌الملل دانست. سازمان منع سلاح ‌های شیمیایی کاربرد داروی عصبی نوویچوک را به صراحت ممنوع کرده است.

کوستر در این باره تأکید کرد: من گرایش ‌های گاه ناسیونالیستی و بیگانه ‌ستیزانه در مواضع ناوالنی را تأیید نمی ‌کنم اما سوء قصد به مخالفان سیاسی به هیچ ‌وجه قابل‌ قبول نیست.

الکسی ناوالنی مخالف دولت روسیه در تاریخ ۲۰ آگوست هنگامی که از شهر تُمسک به مسکو پرواز داشت، در داخل هواپیما حالش خراب شد و در شهر اُمسک روسیه بستری شد. پس از انجام معاینات پزشکی، پزشکان شهر اُمسک دلیل این حالت ناوالنی را نقض سیستم سوخت و ساز (بیماری متابولیک) در نتیجه کاهش شدید شکر در خون، اعلام کردند.

به گفته پزشکان اُمسک، در خون و ادرار ناوالنی مواد سمی پیدا نکرده اند.

پس از سپری ‌شدن دو روز، ناوالنی را در حالت وخیم با هواپیما به کلینیک شاریته در برلین انتقال دادند.

کلینیک شاریته در تاریخ ۲۳ سپتامبر اعلام کرد که ناوالنی از بستری مرخص شده و وضعیت سلامتی وی بهبود‌بخش است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک