01:52 20 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1226

جان سالیوان سفیر ایالات متحده در روسیه اعلام کرد آمریکا تمام تلاش خود را برای مهار ایران به کار خواهد گرفت و کنون تحریم های مشخصی برای جلوگیری از همکاری با جمهوری اسلامی پس از 18 اکتبر در دست بررسی است.

به گزارش اسپوتنیک، سالیوان گفت: "ما اجازه نمی دهیم دولتی كه حامی اصلی تروریسم در جهان است ، سلاح هسته ای یا سلاح كشتار جمعی بدست آورد. و ما تلاش خواهیم كرد تا بقیه کشورهای جهان با ما  موافقت کرده و از تأمین مالی ، پشتیبانی و مسلح كردن ایران كه به فعالیتهای بی ثبات كننده و مخرب مشغول است،  خودداری كنند. در این رابطه اعمال  تحریم هایی  نیز مورد بررسی قرار دارد".

وی از جمله به این سوال پاسخ داد که آیا روسیه باید منتظر تحریم های جدید در برابر اظهارات خود باشد که طبق آنها پس از خاتمه تحریم تسلیحاتی ایران در 18 اکتبر ، همکاری مسکو با تهران در زمینه نظامی گسترش خواهد یافت؟

سفیر آمریكا گفت: "من نمی توانم در مورد تحریم های مشخصی كه در حال حاضر در دست بررسی است اظهارنظر كنم ، اما می توانم بر جدیت تعهد آمریكا در مهار توانایی جمهوری اسلامی ایران در ایجاد تهدیدی جدی برای صلح در خاورمیانه و فراتر از مرزهای این منطقه تأكید كنم."

پیشتر وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده بود  مسکو و تهران تلاش های آمریکا برای اعمال تحریم های نامحدود تسلیحاتی علیه ایران را قاطعانه رد می کنند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک