05:42 12 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 40

رئیس مرکز گامالیا اعلام نمود، بیش از 6 هزار داوطلب واکسن اسپوتینک وی را به عنوان بخشی از مطالعات پس از ثبت نام دریافت کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر گینتسبورگ رئیس مرکز گامالیا اعلام نمود،  بیش از 6 هزار داوطلب واکسن اسپوتینک وی را به عنوان بخشی از مطالعات پس از ثبت نام دریافت کرده اند، آزمایش ها ادامه دارد.

گانزبورگ گفت: "تا به دیروز 6200 آزمایش واکسن را انجام داده اند.  مهمترین چیز این است که مرحله دوم آغاز شده است، کسانی که یک واکسیناسیون را دریافت کرده اند، آزمایش دوم را انجام داده اند. آزمایشات به طور عادی در حال انجام است".

در ماه آگوست، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن جهان را برای پیشگیری از کووید 19 را ثبت کرد که توسط مرکز تحقیقات الکتروشیمی و فناوری گامالیا تهیه و به طور مشترک با صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه تولید شده است. نام این واکسن اسپوتنیک وی است.

شایان ذکر است که وزارت بهداشت روسیه پیش از این اولین واکسن جهان را برای پیشگیری از نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) ثبت کرده بود که توسط مرکز تحقیقات علمی ویروس شناسی گامالیا تهیه شده و به طور مشترک با صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه تولید شده است. این واکسن "اسپوتنیک وی" نامگذاری شد.

مرتبط:

انجام آزمایشات پس از ثبت واکسن اسپوتنیک وی
کار تولید واکسن ایرانی آنفلوآنزا در کدام مرحله است؟
ثبت درخواست بیش از 40 کشور جهان برای دریافت واکسن روسی کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک