14:46 25 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 141

ولادیمیر پوتین رهبر روسیه به ایالات متحده آمریکا پیشنهاد کرد دول دو کشور عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر از جمله فرآیندهای انتخاباتی را تضمین کنند.

به گزارش اسپوتنیک ، چنین پیشنهادی  در بیانیه رئیس جمهور روسیه منتشره توسط كرملین "درباره برنامه جامع اقدامات برای احیای همکاری روسیه و آمریكا در زمینه امنیت اطلاعاتی بین المللی" موجود است.

در این بیانیه ، پوتین چالش زمان ما را "خطر رویارویی گسترده در حوزه دیجیتال" می نامد.

به گفته وی ، مسئولیت ویژه پیشگیری از آن بر عهده نقش آفرینان اصلی در زمینه امنیت اطلاعاتی بین المللی است و  در این رابطه روسیه به ایالات متحده پیشنهاد می كند برنامه جامع اقدامات عملی برای تنظیم مجدد روابط در زمینه استفاده از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی به تصویب برسد.

در یکی از نکات بیانیه پوتین آمده است: " ، تضمینات در خصوص عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر از جمله فرآیندهای انتخاباتی  با در نظر داشتن امکان استفاده از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی و روش های پیشرفته در یک شکل قابل قبول متقابل مبادله شود".

علاوه بر این ، پوتین نیاز روسیه و ایالات متحده برای حفظ کانال های ارتباطی برای کاهش تهدیدات هسته ای و تهدیدات در زمینه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی را خاطرنشان می سازد.

در این بیانیه همچنین پیشنهاد تدوین و انعقاد توافق نامه دو جانبه بین دولتی در مورد "جلوگیری از حوادث در فضای اطلاعاتی"  مطرح شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک