21:08 20 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 111

مقامات چيني نسبت به سخنان ديروز رئيس جمهور آمريکا در سازمان ملل متحد درباره اتهام به گسترش کروناویروس انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ در جلسه مجازی سازمان ملل در سخنرانی خود تاکید کرد: در ابتدا، دولت چین و سازمان ملل، که پکن اساساً آن را کنترل می کند به نادرستی استدلال کردند که ویروس کرونا از فردی به شخص دیگر سرایت نمی کند. سپس آنها به اشتباه گفتند كه ویروس از ناقلین بدون علامت منتقل نمی شود. برای همین است که چین باید پاسخگو باشد و اين کشور را مقصر شيوع کرونا در جهان دانست.

ژانگ ژون، نماینده دائم چین در سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در واکنش به حمله دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به چین در مجمع عمومی سازمان ملل برگزارشد، گفت، پکن اتهام‌زنی ایالات متحده مبنی بر دست داشتن در شیوع کنونی کووید-19 را نمی‌پذیرد.

ژانگ ژون گفت،  اگر مجبور باشیم کسی را مسئول (کرونا) بدانیم، این آمریکاست که با رفتار‌های غیرمسئولانه خود جان انسان‌های بی شماری را فدا کرد.

او همچنین از سیستم مراقبت‌های بهداشتی آمریکا انتقاد کرد و گفت: آمریکا پیشرفته‌ترین نظام پزشکی و فناوری‌ها رادارد، اما آمار کرونا کماکان در این کشور بالاست.

در اين راستا، مقامات چيني نسبت به سخنان ديروز رئيس جمهور آمريکا در سازمان ملل متحد درباره اتهام به گسترش کروناویروس انتقاد کرد.

این خبر ادامه دارد.

مرتبط:

ترامپ چین را مقصر شیوع ویروس کرونا دانست+ویدئو
ترامپ: روسیه و چین به ما حسادت می کنند
واکنش شدید چین به اقدام ترامپ علیه وی چت و تیک تاک
ترامپ، چین را مقصر بیکاری در آمریکا دانست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک