20:12 26 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 253

این نفتکش در سال 2013 در شرکت صنایع سنگین بوهای چین ساخته شد و ظرفیت حمل دو میلیون بشکه نفت را دارد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اطلاعات دو مؤسسه رهگیری خطوط کشتیرانی به نام‌های اکوآسیس و مارین ترافیک، مشهورترین نفتکش ونزوئلا به نام «آیاکوچو»، برای دور زدن تحریم‌های آمریکا پرچمش را تغییر داده و حالا با پرچم روسیه و با نام جدید «ماکسیم گورکی»، در حال فعالیت است.

این نفتکش در سال 2013 در شرکت صنایع سنگین بوهای چین ساخته شد و ظرفیت حمل دو میلیون بشکه نفت را دارد که معادل 5 روز تولید نفت کنونی ونزوئلاست. طول این نفتکش 332 متر بوده و عرض آن 60 متر است و 22 و نیم متر آب خور دارد.

این نفتکش در ماه می نام و پرچم خود را تغییر داده است. تغییر نام این نفتکش باعث شده که حالا آیاکوچوی سابق به بزرگترین نفتکش در ناوگان نفتی روسیه بدل شود.

در فوریه سال 2019 بود که آمریکا در راستای سیاست خود برای اعمال فشار اقتصادی و سرنگون کردن دولت کاراکاس، آیاکوچو و چند نفتکش دیگر متعلق به دولت ونزوئلا را تحریم کرد.

مؤسسه مارین ترافیک، آخرین موقعیت مکانی «ماکسیم گورکی» را در نزدیکی بندر نفتی پورتوخوزه در شمال شرقی ونزوئلا شناسایی کرده که البته موقعیت مکانی این نفتکش، مشخص نیست.

واشنگتن در فوریه و مارس سال جاری چند زیرمجموعه شرکت «روس‌نفت» روسیه را در لیست تحریم‌های ونزوئلا اضافه کرد تا روس‌ها را بر آن دارد تا فعالیت‌های خود در ونزوئلا را متوقف کند.

علیرغم همه این فشارها اما ایران سطح همکاری‌های خود در حوزه انرژی را به شدت بالا برده و بارها به این کشور نفت، غذا و سوخت ارسال کرده است.  ایران همچنین در تلاش است تا به ونزوئلا کمک کند که تولید نفت و ظرفیت پالایشگاهی خود را حفظ کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک