16:10 24 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
116

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد ایالات متحده باور دارد که صلح واقعی سرانجام در افغانستان برقرار خواهد شد و کشورش طرفدار افغانستان مستقل، متحد و دموکراتیک است.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو در نشست مذاکرات صلح بین الافغانی گفت که امروز یک روز تاریخی است و افغان ها توانستند  وارد گفتگو شوند.

او بیان کرد که ما به القاعده و گروهای دیگر اجازه نمی‌دهیم که از خاک افغانستان استفاده کنند و افغانستان مکان امن برای آنان باشد.

وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت تمام شما در برابر این گفتگوها مسئولیت دارید.  آمریکا خواستار افغانستان متحد  است و امید داریم که افغانستان با کشورهای همسایه دارای روابط نیکو باشد. 

پمپئو همچنین خاطرنشان کرد که اکنون برای شما فرصت است که در مورد صلح افغانستان تصمیم بگیرید.

وزیر خارجه امریکا همچنین گفت که بهترین راه حل مشارکت سیاسی است و ما نظام مورد نظر خود را بر شما تحمیل نمی کنیم.

او یادآور شد که هیات‌های مذاکرات دو طرف در جریان گفتگوها با چالش‌های متعددی مواجه خواهند شد اما همه چالش‌ها باید از راه مسالمت آمیز برداشته شود.

مذاکرات بین الافغانی صلح امروز (شنبه) در دوحه قطر آغاز شد. در این مذاکرات علاوه بر نمایندگان دولت افغانستان، برخی از مقامات خارجی نیز حضور دارند.

قرار بود این مذاکرات ماه‌ها پیش آغاز شود اما تکمیل نشدن روند آزادی  زندانیان طالبان و حکومت و همچنین  بالا  بودن سطح خشونت‌ها در افغانستان مانع آغاز این گفتگوها شده بود.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک