10:42 22 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 290

وزیر امور خارجه روسیه از ادعای آمریکایی ها مبنی بر دخالت روسیه در امور قبل از انتخابات ریاست جمهوری آینده در امریکا انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه سرگئی لاوروف با کنایه خاطرنشان کرد که روسیه از قرار گرفتن در مکان دوم در لیست کشورهایی که طبق ارزیابی های واشنگتن قبل از انتخابات ریاست جمهوری آینده در امور داخلی ایالات متحده دخالت می کنند، آزرده خاطر است.

پیش از این ، سرویس اطلاعاتی آمریکا در مورد "مداخله" روسیه، چین و ایران در انتخابات اتی این کشور خبر داده بود.

لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی با همتای چینی خود وانگ اول به شوخی گفت: "در حال حاضر <...> مفسران از سیاستمداران امریکایی می پرسند، چه کسی بیشتر دخالت می کند: روسیه ، چین یا ایران؟ بر اساس برآوردهای آنها ، در" رقابت" دخالت در آمریکا ، جمهوری خلق چین هنوز برنده است. ما در مقام دوم قرار داریم، کمی آزرده خاطر هستیم، ما عادت داریم همیشه اول باشیم".

هفته گذشته ایالات متحده به دلیل ادعای "دخالت" در انتخابات آمریکا ، سه روس و یک شهروند اوکراین را تحریم کرد. روسیه بارها اتهامات مربوط به تلاش برای تأثیرگذاری بر روندهای دموکراتیک در کشورهای مختلف را رد کرده و دبیرخانه مطبوعات ریاست جمهوری دیمیتری پسکوف آنها را "کاملاً بی اساس" خواند.

انتخابات آمریکا در تاریخ 3 نوامبر برگزار می شود، دونالد ترامپ  رئیس جمهور فعلی ، برای دوره دوم نامزد خواهد شد و با جو بایدن  نامزد حزب دموکرات مبارزه خواهد کرد.

مرتبط:

لاوروف: سازمان همکاری شانگهای از برجام حمایت می کند
نظر لاوروف درباره خبر انتقال نظامیان روسی به لیبی از سوریه
لاوروف: غرب می خواهد بلاروس را طبق الگوهای خود ترسیم کند
احوال پرسی کرونایی ظریف و لاوروف + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک