05:43 28 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 151

روسیه می تواند 500 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی در سال تولید کند.

به گزارش اسپوتنیک، صندوق سرمايه گذاری مستقیم روسيه اعلام نمود که این کشور مي تواند 500 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی در سال تولید کند.

صندوق سرمايه گذاري روسيه اعلام نمود که تا پایان سال حدود 200 میلیون دوز واکسن در خارج از کشور تولید می کند، در سال 2021 بیش از 500 میلیون دوز واکسن در روسیه مي تواند توليد شود.

واکسن "Sputnik V" تولید شده توسط مرکز تحقیقاتی ملی گامالیا در ۱۱ آگوست گواهی ثبت نام از وزارت بهداشت روسیه دریافت کرد و به عنوان اولین واکسن ویروس کرونا در جهان ثبت شد.

دیمیتریف رئیس صندوق سرمایه گذاری روسیه در یک کنفرانس آنلاین با کشورهای آمریکای لاتین گفت: "دیروز توافق کردیم 32 میلیون دوز واکسن به مکزیک عرضه کنیم. در آینده نزدیک ، ما حداکثر 100 میلیون دوز به سایر کشورهای آمریکای لاتین را اعلام خواهیم کرد."

وزارت بهداشت روسیه در تاریخ 11 اگوست نخستین واکسن ضد ویروس کرونا در جهان را با نام «اسپوتنیک وی» ثبت کرد. این واکسن توسط مرکز ملی تحقیقاتی پاندمی و میکروبیولوژی گامالی و بنیاد روسی سرمایه‌گذاری‌های مستقیم ساخته شده است. بنیاد روسی سرمایه‌گذاری‌های مستقیم با شرکایش 4 میلیارد روبل را برای تولید واکسن ویروس کرونا در روسیه سرمایه‌گذاری کرده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک