13:24 15 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
44319

بورل: از تمام توانِ اتحادیه اروپا برای عقب راندن ترکیه استفاده می کنیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «العربیه»، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز 6 سپتامبر گفت که این اتحادیه باید از توان خود برای عقب راندن ترکیه استفاده کند و تحریم‌ها یکی از ابزارهاست.

به گفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ترکیه به دنبال بازگرداندن امپراطوری‌سابق است.

یک دیپلمات اروپایی گزارش داد که نشست سران اروپا درصدد به کار گرفتن سازوکار تهدید و تطمیع ترکیه است و اینکه رئیس پارلمان اروپا به رجب‌طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه اطلاع داده که گزینه‌های تحریم و گفتگوی همه جانبه بر روی میز است و بنابراین از او خواست که تنش‌زدایی کرده و به اقدامات تحریک‌آمیز پایان دهد.

رئیس پارلمان اروپا همچنین پیشنهاد کرد که گفتگوهای چندجانبه‌ای برای حل و فصل اختلافات مربوط به دریای مدیترانه برگزار شود.

از سوی دیگر، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه هم روز 6 سپتامبر گفت که نشست سران اروپا در اواخر سپتامبر موضوع ترکیه و تنش‌های مدیترانه را در رأس برنامه‌های خود دارد و موضوع بررسی تحریم آنکارا نیز در دستور کار قرار دارد.

لودریان گفت: « در نشست آتی سران اروپا که اواخر ماه جاری برگزار می‌شود، پرونده ترکیه مطرح خواهد شد و ما به همراه دیگر وزرای خارجه پرونده ترکیه را در برلین آماده کردیم تا ابزارهای متعددی برای مقابله با ترکیه وجود داشته باشد».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک